AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "kobiler"
Kobi Magazin web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.


http://www.ecartec.com/

http://www.smove360.com/


Dergilerimizi Destekleyen Kuruluşlar


Türkiye'nin Yeni Ürün Tasarım, Geliştirme, CAD/CAM/CAE ve İmalat Teknolojileri Portalı
Bilgi Paylaştıkça Artar
Seyad Üyesidir


Açıkhava Reklamcılar Derneği Uluslararası Kalıp Üreticiler Birliği
Ana Sayfa http://www.mikdisplay.com/
 
  / 2007
 
Haber 20.01.2008 tarihinden bu yana 5020 kez okundu. / 5. SAYI

CeBIT Bilişim Eurasia, son çeyreği hareketlendirecek

Bu yıl 2 – 7 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek CeBIT Bilişim Eurasia’nın, katılımcılarının son çeyrek bilançolarına önemli ölçüde ivme kazandırması bekleniyor. 


 İstanbul, 19 Haziran 2007 – Uluslararası kimliği her geçen yıl daha fazla öne çıkan CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl iş birliklerini tetikleyecek yepyeni projelerle zenginleşerek, 2 – 7 Ekim 2007 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki adresi değişmeyen CeBIT Bilişim Eurasia’nın yeni içeriği, düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı.Toplantıda HİFAŞ Genel Müdürü Dennis Smith ve Genel Koordinatörü Şafak Alpay, fuarın 2007’daki yeni yapısı, özel bölümleri, çeşitli kurum ve kuruluşların iş birlikleriyle sağlanan özel katılım ve ziyaret seçenekleri hakkında bilgiler verdiler. Ardından, CeBIT Bilişim Eurasia’yı 10 yıldır kesintisiz olarak ana sponsor olarak destekleyen Turkcell’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu söz aldı. Develioğlu konuşmasında “Bilişim ve iletişim sektörünün gelişmesine verdiğimiz desteğin önemli bir göstergesi olarak bu yıl 10. kez ana sponsor olarak desteklediğimiz CeBIT Bilişim Eurasia’nın, Türkiye’nin yenilikçi potansiyelinin ortaya çıkarılması, ülkemizin teknoloji dünyasında hak ettiği yere gelmesi için önemli bir platform oluşturduğunu düşünüyoruz.” dedi. 


Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dikici ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Günal da fuarda gerçekleştirecekleri etkinlikler ve sektörlerini geliştirmek üzere yürüttükleri sivil toplum hareketinde CeBIT Bilişim Eurasia’nın önemine değindi.


 Toplantının bir diğer konuşmacısı, CeBIT Bilişim Eurasia’nın İnovasyon bölümü katılımcılarının ilk kez bu fuarda sergileyecekleri ürünlerinin patent haklarını güvence altına alacak Türk Patent Enstitüsü Başkanı Doç.Dr. Yusuf Balcı oldu. Balcı, bu fuarda sergilenecek inovatif ürünlerin tesciline öncelik tanınacağını açıkladı.


Alpay: “CeBIT Bilişim Eurasia’dan yararlanılamayacak bir iş alanı yok.”


HİFAŞ Genel Müdürü Şafak Alpay, Türkiye ve dünya bilişim pazarlarına ilişkin rakamsal bilgiler vererek başladığı konuşmasında, şunları söyledi: “CeBIT Bilişim Eurasia’nın bilgi ve iletişim teknolojilerinin üretilmesi ve farklı sektörlerde verimliliği artırıcı biçimde kullanılmasını teşvik etmek üzerine kurgulanan içeriği, onu bir fuar olmanın ötesinde, gerçek bir iş geliştirme platformu olmaya taşımıştır. CeBIT Bilişim Eurasia’da işine katma değer sağlayacak bir ürün, uygulama ya da iş birliği fırsatıyla karşılaşmayan, herhangi bir sektörden herhangi bir şirket olması mümkün değil. Biz tüm tarafların, doğru zamanlamayla, doğru noktada bir araya getirilmesini sağlayacak özel programlarla; ziyaretçilerimizin fuarı gezmelerini değil, bir ticaret sinerjisi içerisinde ziyaret etmelerini teşvik ediyoruz.”Develioğlu: “3G ile yepyeni ürün ve servisleri hayata geçireceğiz”


Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, konuşmasında Turkcell olarak dünyadaki en yeni teknolojileri yakından takip ettiklerini belirterek şunları ekledi: “Bu yıl içinde hepimizin sabırsızlıkla beklediği önemli bir gelişmeye daha hep birlikte tanık olacağız. Eylül ayında lisansımızı aldıktan sonra 3G servislerini en kısa sürede başlatacağız. Son iki yıldır CeBIT Bilişim Eurasia kapsamında ziyaretçilere demolarla tanıttığımız 3G teknolojisi bize, daha iyi ve çok daha hızlı hizmet vermemizi sağlayacak bir mobil bant genişliği getirecek. Böylece 3G, Türk ekonomisine yerel bilgi birikimi, teknoloji kullanımı, ihracat katkısı, istihdam yaratma ve nitelikli iş gücü talebi açısından büyük katkı sağlayacak.” Avrasya’nın en büyük Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı: CeBIT Bilişim Eurasia
Avrasya’nın en büyük Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, bu sene 2 – 7 Ekim 2007 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir. CeBIT Bilişim Eurasia, Istanbul’da Deutsche Messe AG (DMAG) ile İnterpro A.Ş. ortaklığında kurulan HİF A.Ş. (Hannover Fairs Interpro Uluslararası Fuarcılık A.Ş) tarafından düzenlenmektedir.
 
      
  www.cebitbilisim.com                                              5. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Yapı Endüstrisi Bitez’de Bir Projesini Daha Tamamladı
 • Her Şey Kendi Renginde…
 • İstanbul Sanayi Odası, 500 büyük sanayi kuruluşunu açıklandı
 • Almanya’da İş Kurmak KOBİ’ler İçin Avantajlı
 • 5. Dünya Odalar Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi
 • Dünya Markası Kale Kilit İhracatın Yıldızı Oldu
 • İş Dünyası “Türk Alman Ekonomi Kongresi”nde Buluştu
 • Bursa’nın İlk ve Tek Sıcak Daldırma Galvaniz Tesisi Olan Kıraç Galvaniz Açıldı
 • Tasarım Yarışması’ndan öğrencilere 70 bin YTL ödül
 • CeBIT Bilişim Eurasia, son çeyreği hareketlendirecek
 • Gençliğinizi Korumada En Güvenli ve En Etkili Yöntem: “KROTONIC PEEL”
 • KOBİF 2007, hedeflenen 20 ilin 12’sinde gerçekleştirildi
 • HP, Geniş Format Teknik Baskı Pazarındaki Liderliğini Yeni Ürünlerle Perçinliyor
 • Türkiye Galvanizcileri Birleşti
 • KOBİ’lere “Eşleştirme Merkezi” Fırsatı!
 • İstanbul Ticaret Odası, Türk Kültürüne Destek Vermeye Devam Ediyor
 • Önlem Alınmazsa 3 Milyar Dolarlık İhracat Duracak
 • Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2007 sonuçlandı
 • XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Tadilat İstanbul Fuarı’ndaydı
 • Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor
 • Pfizer Türkiye, Yeni Raporlama Sistemiyle Analitik Gücünü Daha Etkin Kullanmayı Hedefliyor • © Copyright 2005 - 2006 kobimagazin.com All Rights Reserved.
  5.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 149 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 412436 kişi.