AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "kobiler"
Kobi Magazin web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.


http://www.ecartec.com/

http://www.smove360.com/


Dergilerimizi Destekleyen Kuruluşlar


Türkiye'nin Yeni Ürün Tasarım, Geliştirme, CAD/CAM/CAE ve İmalat Teknolojileri Portalı
Bilgi Paylaştıkça Artar
Seyad Üyesidir


Açıkhava Reklamcılar Derneği Uluslararası Kalıp Üreticiler Birliği
Ana Sayfa http://www.mikdisplay.com/
 
  / 2007
 
Haber 20.01.2008 tarihinden bu yana 8151 kez okundu. / 5. SAYI

İş Dünyası “Türk Alman Ekonomi Kongresi”nde Buluştu


Siyaset, ekonomi ve iş dünyasından yıldız konuşmacıları, önemli konu başlıkları ile Türkiye ve Almanya'nın bugünü ve yarını ile ilgili çözüm getiren tartışmalara ev sahipliği yapan "Türk Alman Ekonomi Kongresi"nin 3'üncüsü İstanbul'da gerçekleştirildi. Otomotivden yan sanayiye, tekstilden perakendeye kadar birçok konunun ele alındığı Türk Alman Ekonomi Kongresi, 22-24 Haziran tarihleri arasında 1.000'in üzerinde katılımcıyı ve 200 Alman firmasını Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi'nde ağırladı.


      


Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası TD-İHK'nın başkanlığında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB, Almanya Odalar Birliği DIHK ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası AHK'nın işbirliği ile gerçekleştirilen "Türk Alman Ekonomi Kongresi" Türkiye ve Almanya'nınönde gelen siyaset adamları, bürokratları ve iş dünyasının liderlerini aynı çatı altında buluşturdu. Türkiye ve Almanya arasında işbirliğini güçlendirmek, her iki ülkenin bugünü ve yarını ile ilgili önemli konuları çözüme kavuşturmak ve öneriler getirmek amacı ile düzenlenen "Türk Alman Ekonomi Kongresi"nin 3. büyük toplantısı, 24 Haziran'da sona erdi.

TD-İHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting'in evsahipliğinde düzenlenen Türk Alman Ekonomi Kongresi'nin açılışına, AHK (Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Teoman Yelkencioğlu, Alman Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Köln Büyükşehir Belediyesi Ekonomi Dairesi Başkanı Dr. Norbert Walter-Borjans, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel katıldı.


   


 Kongrenin açılış konuşmasını yapan TD-İHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting iki ülke arasındaki dostluğun ekonomi dünyasına da yansıdığını belirterek; "Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türk Alman Ekonomi Kongresi siyasetin yanında güçlü bir ekonomi kongresi özelliğini de taşımaktadır. Türkiye ve Almanya'nın önemli kurumları ile birlikte Alman-Türk firmalarının üst düzey yöneticilerini kongrede ağırlıyoruz" dedi.Kongrenin ilk gününde düzenlenen Basın Toplantısı'nda Almanya'da en çok sevilen Türk Spor Kulübü olan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydm ve Başkan Yardımcısı Adnan Polat'a, Deustche Post Yönetim Kurulu Başkanı Werner Scheller ve TD-İHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting tarafından ödül verildi.


Yatırım Ülkesi olarak Almanya
Kogrenin ilk Açık Oturumu'nda, Federal Almanya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Matthias von Kummer, Köln Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paul Bauvvens-Adenauer, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, Volksvvagen AG Uluslararası Pazarlama Bölümü'nden Kevin Rose, BTC Business Technology Consulting AG Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Uzuner, PricevvaterhouseCoopers Almanya Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Norbert Winkeljohann, Medien Union GmbH Genel Müdürü Steffen Müller'in katılımı ile "Yatırım Ülkesi olarak Almanya" konusu işlendi.


Yatırım Ülkesi olarak Türkiye
Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz'ın özel sunumu ile başlayan "Yatırım Ülkesi olarak Türkiye" Açık Oturumu'na Doğan Gazetecilik A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü M. Gürcan Karakaş, Fraport AG, Kontrol ve Finansman Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Matthias Zieschang, General Motors Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aksel, Türk Havayolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton konuşmacı olarak katıldı.5. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Yapı Endüstrisi Bitez’de Bir Projesini Daha Tamamladı
 • Her Şey Kendi Renginde…
 • İstanbul Sanayi Odası, 500 büyük sanayi kuruluşunu açıklandı
 • Almanya’da İş Kurmak KOBİ’ler İçin Avantajlı
 • 5. Dünya Odalar Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi
 • Dünya Markası Kale Kilit İhracatın Yıldızı Oldu
 • İş Dünyası “Türk Alman Ekonomi Kongresi”nde Buluştu
 • Bursa’nın İlk ve Tek Sıcak Daldırma Galvaniz Tesisi Olan Kıraç Galvaniz Açıldı
 • Tasarım Yarışması’ndan öğrencilere 70 bin YTL ödül
 • CeBIT Bilişim Eurasia, son çeyreği hareketlendirecek
 • Gençliğinizi Korumada En Güvenli ve En Etkili Yöntem: “KROTONIC PEEL”
 • KOBİF 2007, hedeflenen 20 ilin 12’sinde gerçekleştirildi
 • HP, Geniş Format Teknik Baskı Pazarındaki Liderliğini Yeni Ürünlerle Perçinliyor
 • Türkiye Galvanizcileri Birleşti
 • KOBİ’lere “Eşleştirme Merkezi” Fırsatı!
 • İstanbul Ticaret Odası, Türk Kültürüne Destek Vermeye Devam Ediyor
 • Önlem Alınmazsa 3 Milyar Dolarlık İhracat Duracak
 • Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2007 sonuçlandı
 • XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Tadilat İstanbul Fuarı’ndaydı
 • Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor
 • Pfizer Türkiye, Yeni Raporlama Sistemiyle Analitik Gücünü Daha Etkin Kullanmayı Hedefliyor • © Copyright 2005 - 2006 kobimagazin.com All Rights Reserved.
  5.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 148 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 412435 kişi.