AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "kobiler"
Kobi Magazin web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.


http://www.ecartec.com/

http://www.smove360.com/


Dergilerimizi Destekleyen Kuruluşlar


Türkiye'nin Yeni Ürün Tasarım, Geliştirme, CAD/CAM/CAE ve İmalat Teknolojileri Portalı
Bilgi Paylaştıkça Artar
Seyad Üyesidir


Açıkhava Reklamcılar Derneği Uluslararası Kalıp Üreticiler Birliği
Ana Sayfa http://www.mikdisplay.com/
 
  / 2007
 
Haber 20.01.2008 tarihinden bu yana 6802 kez okundu. / 5. SAYI

Türkiye Galvanizcileri Birleşti

Ülkemizin gelişen sektörlerinden galvanizleme alanında faaliyet gösteren yaklaşık 30 firmanın katılımıyla Galvanizciler Derneği kurulmuştur. Yaklaşık 1 yıldır sürdürülen faaliyetler ve bir araya gelme çabaları sonucu Derneğimiz resmi olarak 24 Nisan 2007 tarihinde kurulmuştur.


Derneğin kuruluşuyla ilgili bilgi aldığımız Başkan Alper Akçam, şunları söyledi:
Dernek kurucu yönetim kurulu üyeleri çalışmalara süratle başlanılmış ve önümüzdeki Eylül ayında ilk genel kurulumuzun yapılmasına karar verilmiştir. Deneğimizin merkezi Ankara’da bulunmaktadır.
İlk yönetim kurulu üyeleri firmalarını temsilen şu şekilde oluşmuştur.
Alper Akçam (Mitaş T.A.Ş – Ankara) – Dernek Geçici Başkanı
Bünyamin Halaç (Kıraç Galvaniz A.Ş – Bursa)
Abbas Gül (Gülmelet Galvaniz-İstanbul)
Ahmet Semih Akyüz (Kısmet Galvaniz – İstanbul)
Alim Kınoğlu (Alka Galvaniz – İstanbul)
Ercan Kahraman (Çepaş Galvaniz – Ankara)
Murad Saygın (Tekom Puk – İzmir)Dünyada ve özellikle ülkemizde metal imalat sektörü ve demir-çeliğe dayalı inşaat konstrüksiyon işleri gün geçtikçe artan bir seyir izlemektedir. Çelik tüketimindeki bu artış özellikle ülkemizde çeliğin korozyona karşı korunma yöntemlerini gündeme getirmiştir.


Dünyada çeliğin korunmasının bilinen en ekonomik ve uzun ömürlü yöntemi galvanizlemedir. Fakat özellikle gelişmiş ülkelerde onlarca yıldır kesintisiz ve artan bir oranda kullanılan galvanizleme yöntemi, maalesef ülkemizde çok geç fark edilmiştir. Ve hala pek çok resmi ve özel ciddi kuruluşlar galvanizlemenin ekonomik ve çevresel faydalarını tam olarak idrak edememişlerdir. Ve bu gecikme ülkemizin gayri safi milli hasılasına yıllar boyu büyük zararlar vermiştir.


Çelik kullanımının ve buna paralel galvanizlemenin çağdaş yapılaşma ve gelişmeyi berbarberinde getireceğini düşünüyoruz. Özellikle deprem kuşağındaki ülkemizde daha modern, kalıcı, ekonomik ve en önemlisi güvenli yapıların varlığı ülke gelişmesine katkı sağlayacaktır. Çeliğin korunmasının en etkili yolu olan galvanizleme sektörü ülkemiz için son derece büyük önem arz etmektedir. Derneğimiz bu sektörün öncelikle birincil işi Sıcak Daldırma Galvanizleme olan firmaların bir araya gelmesini sağlayacaktır. Derneğimizin etkinliğin artmasıyla birlikte üye yelpazemiz tüzük kuralları dahilinde genişleyecektir.


Önümüzdeki dönemde süratli ve sağlıklı kararlar alınarak son derece etkili faaliyetlerin yapılması planlanmıştır. Galvanizleme sektörünün gelişmesi ülkesel menfaatlerimizin büyümesi anlamına gelmektedir. Galvanizleme bilincinin ilgili her kurumda oluşturulması gerekmektedir. Özellikle Avrupa’da gözünüzün gördüğü açık atmosfere maruz her türlü çelik mutlaka galvanizlenmiştir. Gerekiyorsa üstüne boya atılır. Ama ülkemiz de bunu görmek son derece zor. Bunun için yaşadığımız şehrin herhangi bir yerine bu gözle bakmak yeterli. Bunun parasal kaybı her yıl milyar dolarları bulmaktadır.


Ülkemizde eksikliği şiddetle hissedilen galvanizciler birliği üzerine düşen görevleri yerine getirmek için yurtiçi ve yurtdışında ilgili kurumlarda temsil edilecektir. Uluslararası Çinko ve galvanizciler organizasyonu içerisinde bugüne kadar Türkiye’nin bir dernekle temsil edilememesi çok büyük bir eksiklik idi. İşte bu eksikliği süratle gidermek için derneğimiz gerekli girişimleri şimdiden başlatmış bulunmaktadır.


Türkiye de galvaniz bilincinin oluşması ülkemizin ekonomik ve çevresel menfaatlerini çoğaltacaktır. Derneğimizin kurulmasıyla ülkemizde eksikliği hissedilen sektörümüzün rakamsal verilerine de ulaşabilinecektir. Birliğimizin ortaya çıkartacağı verilerin en önemlisi galvaniz ve çelik kullanımı hakkında en azından bundan sonra yıllık bazda güvenilir bilgilerin elde edilebilecek olmasıdır.


Derneğimizin en önemli misyonu; galvanizleme bilincinin oluşturulması, sektörümüzün tanıtılması Sıcak Daldırma Galvaniz kaplamanın nerelerde kullanılabileceğini ve faydalarının anlatılması olacaktır. Sağlıklı araştırma sonuçlarının elde edilmesi ve bu sonuçların ilgili literatürlerde kullanılması genişleme için şarttır. Sahip olduğumuz galvanizleme deneyimlerini akademik ortama sunulacak, üniversite ve bilimsel kuruluşlarla çok sıkı ilişkiler geliştirilecektir. Şu aşamada maalesef ülkemizin galvanizlemeyle ilgili bir kaynak ve başvuru noktası bulunmamaktadır.
Derneğimiz ülkemizin ekonomik gelişmesine katkıda bulunacağın sevinciyle daha kaliteli bir yaşam adına yapacaklarının mutluluğu içerisinde olacaktır.


 5. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Yapı Endüstrisi Bitez’de Bir Projesini Daha Tamamladı
 • Her Şey Kendi Renginde…
 • İstanbul Sanayi Odası, 500 büyük sanayi kuruluşunu açıklandı
 • Almanya’da İş Kurmak KOBİ’ler İçin Avantajlı
 • 5. Dünya Odalar Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi
 • Dünya Markası Kale Kilit İhracatın Yıldızı Oldu
 • İş Dünyası “Türk Alman Ekonomi Kongresi”nde Buluştu
 • Bursa’nın İlk ve Tek Sıcak Daldırma Galvaniz Tesisi Olan Kıraç Galvaniz Açıldı
 • Tasarım Yarışması’ndan öğrencilere 70 bin YTL ödül
 • CeBIT Bilişim Eurasia, son çeyreği hareketlendirecek
 • Gençliğinizi Korumada En Güvenli ve En Etkili Yöntem: “KROTONIC PEEL”
 • KOBİF 2007, hedeflenen 20 ilin 12’sinde gerçekleştirildi
 • HP, Geniş Format Teknik Baskı Pazarındaki Liderliğini Yeni Ürünlerle Perçinliyor
 • Türkiye Galvanizcileri Birleşti
 • KOBİ’lere “Eşleştirme Merkezi” Fırsatı!
 • İstanbul Ticaret Odası, Türk Kültürüne Destek Vermeye Devam Ediyor
 • Önlem Alınmazsa 3 Milyar Dolarlık İhracat Duracak
 • Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2007 sonuçlandı
 • XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Tadilat İstanbul Fuarı’ndaydı
 • Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor
 • Pfizer Türkiye, Yeni Raporlama Sistemiyle Analitik Gücünü Daha Etkin Kullanmayı Hedefliyor • © Copyright 2005 - 2006 kobimagazin.com All Rights Reserved.
  5.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 138 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 2 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 412425 kişi.