AJANS Mik
Yurt Dışı Fuarlar
  Yurt İçi Fuarlar
 

Mevcut site içeriğinde arama yapabilirsiniz. Örnegin: "kobiler"
Kobi Magazin web sitesine nereden ulaştınız?
Anket Sonuçları

Yenilik ve etkinliklerden haberdar olmak için e-posta listemize mutlaka kayıt olunDergimizin güncel ve geçmişte yayınlanan sayılarına göz atabilirsiniz.


http://www.ecartec.com/

http://www.smove360.com/


Dergilerimizi Destekleyen Kuruluşlar


Türkiye'nin Yeni Ürün Tasarım, Geliştirme, CAD/CAM/CAE ve İmalat Teknolojileri Portalı
Bilgi Paylaştıkça Artar
Seyad Üyesidir


Açıkhava Reklamcılar Derneği Uluslararası Kalıp Üreticiler Birliği
Ana Sayfa http://www.mikdisplay.com/
 
  / 2007
 
Haber 20.01.2008 tarihinden bu yana 4705 kez okundu. / 5. SAYI

Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor


Sürdürülebilir kalkınma konusunda gençleri bilinçlendirmek ve çevre korumada sanayinin oynadığı role dikkat çekmek amacıyla yürütülen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’na bu yıl Türkiye de katılıyor. Bayer’in UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı) ile birlikte yürüttüğü Program kapsamında üniversite öğrencileri arasında düzenlenecek proje yarışmasında dereceye giren iki öğrenci yurt dışında Türkiye’yi temsil edecek. Konusu “Suya doğru bakıyor musun?” olarak belirlenen proje yarışması ile suyun hayatımızdaki önemine ve giderek tükenen bir kaynak olduğuna dikkat çekilmesi ve gençlerin bu konudaki çözüm önerilerinin değerlendirilmesi hedefleniyor.


Sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında uluslararası güçlü bir girişimci olan Bayer, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak amacıyla UNEP ile birlikte yürüttüğü Bayer Genç Çevre Elçisi Programı’nı (Bayer Young Environmental Envoy Programme) bu yıl Türkiye’ye taşıyor.1998 yılında Tayland’da başlatılan “Bayer Genç Çevre Elçisi Programı” bugün aralarında Brezilya, Çin ve Polonya gibi ülkelerin de bulunduğu Uzak Doğu, Latin Amerika ve Doğu Avrupa’da yer alan 16 ülkenin katılımı ile uluslararası bir platformda gerçekleştiriliyor. Bayer, program kapsamında her yıl farklı ülkelerden gelen 50’ye yakın çevre elçisini bir hafta süresince Almanya’da ağırlayarak sürdürülebilir kalkınma konusunda bilgilendiriyor. Almanya’da düzenlenen Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda gençler doğal kaynakların tasarruflu kullanımı, geri dönüşüm süreçleri, ürünlerin; araştırma-geliştirme, üretim, pazarlama ve satış dahil olmak üzere tüm yaşam döngüsünün ekolojik değerlendirmesi gibi modern üretim tekniklerini yerinde görme şansına sahip oluyor.


“Suya doğru bakıyor musun?”
Bayer Türk ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği ile Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen “Bayer Genç Çevre Elçisi Programı” kapsamında üniversite öğrencileri arasında “Suya doğru bakıyor musun?” başlıklı proje yarışması düzenlenecek. Yarışma ile yanlış su politikaları, bilinçsiz su tüketimi, doğa dostu olmayan üretim süreçlerinden kaynaklanan suyun yanlış kullanımına bağlı olarak Türkiye’nin su kaynaklarının her geçen gün azaldığına dikkat çekilmesi amaçlanıyor. Yarışma ile bu sorunların tespiti ve çözümünde gençlerin getireceği önerilerin değerlendirilmesi hedefleniyor. Gençler, “Suya doğru bakıyor musun?” teması altında “Sanayi ve Su”, “Turizm ve Su”, “Tarım ve Su”, “Kentleşme ve Su”, “Birey ve Su” ile “Ekonomi ve Su” olmak üzere 6 ayrı konu başlığından birini seçerek, sorunu tespit edecek ve uygulanabilir çözüm önerilerini sunacaklar. Projeler aralarında akademisyenler ve gazetecilerin de bulunduğu jüri tarafından değerlendirilecek, dereceye giren ilk iki proje sahibi üniversite öğrencisi Türkiye’yi temsilen Genç Çevre Elçisi seçilecekler.Genç Çevre Elçileri 17-24 Kasım 2007 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek Genç Çevre Elçileri Toplantısı’nda Türkiye’yi temsil etme ve projelerini uluslararası katılımcılar ile paylaşma şansını yakalayacak. Bayer Genç Çevre Elçileri Bayer Türk tarafından kendilerine tanınan staj imkanından da dilerlerse yararlanabilecek.


Son başvuru tarihi 1 Ekim 2007 olarak belirlenen Bayer Genç Çevre Elçisi Programı ve katılım şartları ile ilgili detaylı bilgi için www.bayeryoungenvoy.com sitesi ziyaret edilebilir.Bayer Genç Çevre Elçisi, Türkiye Proje Program Ortakları Hakkında
Bayer, sağlık ürünleri, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanlarında çok güçlü uluslararası bir girişimdir. Bayer’in ürün ve hizmetleri; insanlığa fayda sağlamak ve yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla geliştirilmiştir. Bayer; yenilik, büyüme ve gelişim alanlarında güç kazanarak değer yaratmaktadır. Grup, sürdürülebilir kalkınma ile ilgili prensiplere bağlı, sosyal ve ahlaki açıdan sorumlu bir “kurumsal vatandaş” olarak rolünü eksiksiz yerine getirmektedir. Bayer, bütün içtenliği ile onayladığı bir prensip olarak, sosyal, etik ve çevresel unsurları, hassasiyetle dikkate almakta, ekonomik, ekolojik ve toplumsal taahhütleri eşit sırada tanımlamaktadır.


UNEP
UNEP (Birleşmiş Milletler Çevre Programı), Birleşmiş Milletler’de doğanın sesidir. Merkezi Nairobi, Kenya’da olan UNEP’in misyonu gelecek nesilleri tehlikeye atmadan kişilerin yaşam kalitelerini yükseltecek çevre dostu işbirliklerini desteklemek, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamaktır. UNEP bu alanda özel sektör firmalarının yanı sıra Birleşmiş Milletler’in çeşitli bölümleri ve uluslararası kurum ve kuruluşlar ile çalışmaktadır. Çocuk ve gençlerin bilinçlendirilmesi, çevre dostu nesillerin yaratılması UNEP’in çalışmaları arasında öne çıkanlardır.


WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)


WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı), dünyanın en saygın, en deneyimli ve bağımsız doğa koruma kuruluşlarından biridir. WWF, 40 yıldan uzun bir süredir, 90’ı aşkın ülkede gezegenimizin doğal yapısının bozulmasını önlemek ve insanların doğayla uyum içinde yaşayacakları bir gelecek kurmak için çalışmaktadır. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), doğa koruma konusunda yaklaşık 30 yıllık deneyimi ve sağduyusuyla, bilimsel veriler kullanarak ülkemizin önceliklerine göre projeler seçmektedir. Konusunda uzman kişilerle çalışan Vakıf, yöreye yönelik tehditlerin boyutu ve aciliyetine göre, mevcut sosyo-ekonomik ortamda geçerli olabilecek sürdürülebilir kalkınmayı destekleyecek çözümler üretmektedir. WWF-Türkiye, ülkemizin su kaynaklarının korunması, deniz, kıyı ve ormanlarımızın geleceği için alan bazında koruma çalışmaları gerçekleştirirken, eğitim faaliyetleri ve kampanyalar aracılığıyla da kamuyunda doğa koruma konusunda farkındalık yaratmaktadır.
5. Sayı / Haber kategorisindeki diğer içerikler.

 • Yapı Endüstrisi Bitez’de Bir Projesini Daha Tamamladı
 • Her Şey Kendi Renginde…
 • İstanbul Sanayi Odası, 500 büyük sanayi kuruluşunu açıklandı
 • Almanya’da İş Kurmak KOBİ’ler İçin Avantajlı
 • 5. Dünya Odalar Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi
 • Dünya Markası Kale Kilit İhracatın Yıldızı Oldu
 • İş Dünyası “Türk Alman Ekonomi Kongresi”nde Buluştu
 • Bursa’nın İlk ve Tek Sıcak Daldırma Galvaniz Tesisi Olan Kıraç Galvaniz Açıldı
 • Tasarım Yarışması’ndan öğrencilere 70 bin YTL ödül
 • CeBIT Bilişim Eurasia, son çeyreği hareketlendirecek
 • Gençliğinizi Korumada En Güvenli ve En Etkili Yöntem: “KROTONIC PEEL”
 • KOBİF 2007, hedeflenen 20 ilin 12’sinde gerçekleştirildi
 • HP, Geniş Format Teknik Baskı Pazarındaki Liderliğini Yeni Ürünlerle Perçinliyor
 • Türkiye Galvanizcileri Birleşti
 • KOBİ’lere “Eşleştirme Merkezi” Fırsatı!
 • İstanbul Ticaret Odası, Türk Kültürüne Destek Vermeye Devam Ediyor
 • Önlem Alınmazsa 3 Milyar Dolarlık İhracat Duracak
 • Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması 2007 sonuçlandı
 • XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Tadilat İstanbul Fuarı’ndaydı
 • Bayer Genç Çevre Elçileri Seçiyor
 • Pfizer Türkiye, Yeni Raporlama Sistemiyle Analitik Gücünü Daha Etkin Kullanmayı Hedefliyor • © Copyright 2005 - 2006 kobimagazin.com All Rights Reserved.
  5.SAYI Ziyaretçi Istatistlikleri

  Bugün 115 kişi ziyaret etmiş, şu an sitede 1 kişi bulunuyor, toplam ziyaret sayısı : 419801 kişi.